angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Kişisel Video Beyanı

TOEFL® Essentials sınavının puanlanan kısımlarını tamamladıktan sonra, İngilizce 2 soruya cevap vereceğiniz ve puanlanmayacak, kendiniz hakkında bir Kişisel Video Beyanı kaydedeceksiniz. Kişisel Video Beyanı, kendiniz hakkında ilave bilgiler paylaşmanıza ve kurumlara kişiliğinizin benzersiz yönlerini sergilemenize olanak sağlar. Unutmayın, cevaplarınız puanlanmayacaktır.

İlk soru her zaman şudur: "e;İnsanlara kendiniz hakkında ne anlatmak istersiniz?"e;

İkinci soru olarak, rasgele belirlenen 2 konu başlığından 1’ini seçecek ve görüşlerinizi belirteceksiniz.

Soru 1 için ekranınız aşağıdaki gibi görünecek:

Ekrandaki metin: Soru 1 Kendiniz hakkında insanlara ne anlatmak istersiniz? Cevap vermek için 2 dakikanız bulunuyor. Unutmayın, TEKRAR DENE’yi sadece bir kez seçebilirsiniz. Eğer tekrar denerseniz, lütfen aynı soruyu cevaplayın. Ekranda, bir kamera ikonu ile bir Kayıt düğmesi, kare şeklide bir ikonla Durdur düğmesi, &quote;2:00&quote; gösteren bir zamanlayıcı ve bir Sonraki düğmesi görülecektir.

Her bir soruda, hazırlanmak için 30 saniye ve cevaplamak için 2 dakika zamanınız olacaktır. Cevaplar tamamlandığında, uzunluk olarak yaklaşık 1 ila 2 dakika arasında olmaktadır. Bir cevabınızdan memnun değilseniz, bu cevabı tekrar kaydedebilirsiniz; bu durumda sadece ikinci kayıt kaydedilecektir. Not: Kayıtlarınızı göndermeden önce tekrar inceleme imkanınız olmayacaktır.

Puanlanmayan video kayıtlarını tamamlamak, tekrar kaydetmeler hariç, yaklaşık 5 dakika sürmektedir.