angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Kayıt ve Kullandığınız İsim

Kayıt Tarihleri ve Son Tarihler

 • Kayıtlar sınav tarihinden yaklaşık 6 ay önce açılır.
 • Normal çevrimiçi kayıtlar sınav tarihinden 7 tam gün önce kapanır.
 • Geç çevrimiçi kayıtlar sınav tarihinden 2 tam gün önce kapanır.
 • Geç telefon kayıtları, sınavdan önceki gün mesai saatleri sonuna kadar açıktır.
 • Geç kayıt ücreti 20 USD’dir.

Sınava Tekrar Katılma Kuralları

Sınava tekrar girmeniz konusunda bir sayı sınırlaması yoktur. TOEFL® Essentials sınavları arasında 3 günlük bir bekleme süresi zorunludur.

Nasıl Kayıt Yaptırılır

TOEFL Essentials sınavına ETS hesabınızdan, telefonla ya da e-posta ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Çevrimiçi Kayıt

Evde sınav randevusu almak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. ETS hesabınıza (English content) giriş yapın ve Kayıt’ı seçin.
 2. Sınav Merkezleri ve Tarihleri sayfasında TOEFL Essentials sınavını seçin.
 3. E-posta adresinizi doğrulayın, sonra devam edin.
 4. Saat diliminizi teyit edin ya da yeni bir tane seçin.
 5. Sınava katılmak istediğiniz 2-aylık dönemi seçin, sonra da takvimden uygun olan sınav tarihini seçin.
 6. Sınavınız için uygun zamanı seçin ve "e;Bu sınav için Kaydol"e;a tıklayın.
 7. Kaydınıza devam etmek ve sınav ücretini ödemek için talimatları takip edin.
 8. Bitirdiğinizde ETS’den sınav randevu bilgilerinizi ve sınavınızı başlatmak için gereken linki içeren bir teyit e-postası alacaksınız. Bu e-postayı sınav gününe kadar saklamanız gerekmektedir.

Posta ile Kayıt Yapma

Posta ile kayıt yaptırmak için Registration Form (English content) belgesini indirip doldurun. Çevrim içi olduğunda otomatik girilen bazı kodları elle girmeniz gerekecektir. Aşağıdaki listelere bakınız. İhtiyacınız olan kodu bu listelerden birinde bulamazsanız, doğrudan kurumunuza başvurun.

Doldurduğunuz formu ve ödemenize dair belgeyi, belirtilen adrese postalayın.

 • Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko ve Kanada dışında sınava giriyorsanız, RRC'nizi ve posta adresini bulmak için sınav konumunuzu seçin.
 • Sınava Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko veya Kanada’da giriyorsanız, Registration Form’da belirtilen ve ödeme yönteminize karşılık gelen posta adresini kullanın.

Formlar, en geç sınav tarihinden 4 hafta önce tarafımızca teslim alınmış olmalıdır.

Bir onay bildirimi almazsanız, son kayıt tarihinden en az 3 iş günü önce evraklarınızı postayla gönderdiğiniz yeri arayın.

Telefonla Kayıt

Telefonla aramadan önce Registration Form’u (English content) gözden geçirin, böylece hangi bilgilere ihtiyacınız olacağını görebilirsiniz.

Sınava Birleşik Devletler, ABD Virgin Adaları, Porto Riko veya Kanada’da giriyorsanız, 1-443-751-4862 veya 1-800-GO-TOEFL (1-800-468-6335) numaralarını arayın.

Diğer tüm konumlar için, Bölge Kayıt Merkezinizi (RRC) aramanız gerekmektedir. Telefon numarasını öğrenmek için sınav konumunuzu seçin.

Telefonla kayıt oluyorsanız, aşağıdaki yöntemlerle ödeme yapabilirsiniz:

 • kredi/banka kartı (American Express®, Discover®, JCB®, China Union Pay®, RuPay®, Diners Club®, Mastercard® veya VISA®)
 • elektronik çek (e-çek) - Yalnızca ABD, ABD Virgin Adaları, Porto Riko veya Kanada'da bir banka hesabınız varsa geçerli bir ödeme şeklidir. Ödeme ABD doları cinsinden olmalıdır.

Kayıt Olurken Kullandığınız İsim

Kayıt sırasında kullandığınız isim (ve bu ismin yazılışı), sınav gününde yanınızda getirmeyi planladığınız kimlik (ID) belgesinde olan isim ile (vurgu ve kesme işaretleri dışında) tamamen aynı olmalıdır. İsimler eşleşmezse, sınava giremezsiniz ve sınav ücretiniz iade edilmez.

 • İlk/verilmiş isminizin tamamını (vurgular ve kesme işaretleri dışında) belirttiğinizden emin olun. Takma isim kullanarak veya ilk isminiz yerine yalnızca baş harfini kullanarak kayıt olmayın.
 • Birden fazla ilk/verilmiş adınız ya da son/soyadınız varsa, bunları, sınav günü getireceğiniz kimlik belgenizde yazılı olduğu şekilde girin. Adınızı ve soyadınızı, kimlik kartınızdaki sıralarına göre girin. Örneğin, ilk/verilmiş adınız Jean Louis ise, her iki adı da First/Given Name(s) kutusuna giriniz.
 • Adınız veya soyadınız yoksa, isim alanlarından uygun olanın yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Hesabınızdaki İsim Kimlik Belgenizdeki ile Eşleşmiyorsa

Adınızı veya doğum tarihinizi girerken bir hata yaparsanız veya hesabınızı oluşturduktan sonra adınız değişirse, sınavdan önce güncellemek için TOEFL® Services ile iletişime geçmeniz (English content) gerekmektedir. Bu alanları hesabınızda kendiniz güncelleyemezsiniz ve sınav gününde getirdiğiniz kimlikteki bilgilerin hesabınızdaki bilgilerle aynı olması gerekmektedir.