angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Sınav Tarihi Değişikliği, İptali ve Ücret İadeleri

Sınav tarihi değişikliği

Sınav tarihini değiştirmek isterseniz bunu sınav tarihinizden en az 4 tam gün önce yapmanız gerekmektedir. Örneğin, sınavınız Cumartesi günüyse, tarih değişikliği veya iptal işlemini Salı gününe kadar yapmanız gerekmektedir. Sınav tarihi değişikliği için ücret 30 USD’dir ve yeni bir sınav randevusu için kayıt yaptırmadan önce bu ücretin ödenmiş olması gerekir.

Ücretsiz bir sınav tarihi değiştirme hakkı kazandıysanız, yeni randevunuzu eski randevu tarihinizden sonraki 12 ay içerisinde bir tarih ile değiştirebilirsiniz.

İptal Etme

Sınav kaydınızı herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterseniz, %50 ücret iadesi alabilmek için bunu sınav tarihinizden en az 4 tam gün önce yapmanız gerekmektedir.

Tarih değiştirme ve iptal işlemlerini, ETS hesabınızdan ya da telefonla yapabilirsiniz. Telefonda, randevu numaranızı ve randevuyu oluştururken kullandığınız tam adınızı vermeniz gerekebilir; buna hazırlıklı olun.

Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko ve Kanada için +1-443-751-4862 ya da 1-800-468-6335’i arayın. Diğer tüm konumlarda Bölge Kayıt Merkezine (English content) başvurun.

Ücret İadeleri

Bir ücret iadesi almak için, kaydınızı son tarihten önce (sınav tarihinizden 4 gün önce) iptal etmeniz gerekmektedir. Örneğin, sınavınız Cumartesi günüyse, sınav iptal işlemini Salı gününe kadar yapmanız gerekir. Bu durumda, ödemiş olduğunuz sınav ücretinin %50’sini iade alabilirsiniz.

Diğer iade kuralları aşağıdaki gibidir:

  • İadeler ABD doları cinsinden yapılır ve geçerli vergileri de içerir.
  • Nakit iadesi yapılamaz.
  • Kayıt prosedürlerine uyulmadıysa veya gözetmene gerekli kimlik belgesi gösterilmediyse ücret iadesi yapılmaz.
  • Kredi/banka kartıyla veya elektronik çekle ödeme yaptıysanız, iade, asıl kredi/banka kartına veya banka hesabına yapılır.
  • Kişisel bir çekle ödeme yaptıysanız işleme alınması için lütfen 8 hafta bekleyin.
  • Bir kuponla ödeme yaptıysanız, ancak henüz kaydolmadıysanız, kuponu satın aldığınız kuruluşa başvurun. Zaten bir sınav randevunuz varsa, normal ücret iadesi kuralları geçerlidir.
  • Ücret iadeleri, sadece kayıt için yapılmaktadır. Diğer hizmetler için ücret iadesi yoktur.

Kore’deki Sınav Katılımcıları için Ücret İadeleri

Kore’deki sınavlar için iade kuralları aşağıdaki gibidir:

  • Kaydolduktan sonra 0–7 gün içinde: Sınav ücretinizin %100’ü
  • Kayıt olduktan 8 gün sonrası ile sınav tarihinizden 4 gün öncesi arasında: Sınav ücretinizin %50’si
  • Sınav tarihinize 3 ya da daha az gün kalmış ise veya sınav gününüzde veya sınavdan sonra: iade alamazsınız

Kaydınızı %100 ücret iadesinin yapıldığı zaman dilimi içinde iptal ederseniz, ödediğiniz sınav ücreti tutarı, kredi/ banka kartınıza 2 ayrı işlem ile yatırılabilir. Her işlemde ücretin %50’si yatırılır.

Sınava normal kayıt son tarihinden sonra kaydolduysanız ve geç kayıt ücreti ödediyseniz, bu ücret de iade edilir.

Uygun kayıt prosedürlerine uymadıysanız veya sınav merkezinde gerekli kimlik belgesini göstermediyseniz ücret iadesi yapılmaz.