angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Sınava Girme

Artık hayallerinize ulaşmaya hazır olduğunuza göre TOEFL® Essentials sınavına nasıl kayıt olacağınıza ve kayıt öncesi bilmeniz gerekenlere göz atalım.

Kayıt Olmadan Önce

  1. Sınava evde, kendi bilgisayarınızda gireceksiniz. Ekipman ve Ortam Gerekliliklerine uyduğunuzu kontrol edin.
  2. Kimlik belgelerinizi hazırda bulundurun.
  3. TOEFL® sınavı için bir ETS hesabınız yoksa bir hesap oluşturun (English content).
  4. Tüm sınav bilgileri, talimatları, kuralları ve prosedürleri için TOEFL® Essentials Information Bulletin’a (English content) göz atın.

Kayıt

TOEFL Essentials sınavına ETS hesabınızdan kayıt yaptırabilirsiniz. Haftada 1 gün, günün 24 saat saatinde sınav randevusu alınabilir (ileride daha fazla gün eklenecek). Kayıt olduğunuz tarihten 24 saat sonrasından başlayarak sınav randevusu bulabilirsiniz!

Hemen Kaydolun (English content)

Ücretler

TOEFL Essentials sınav ücreti bulunduğunuz yere göre 100 USD - 120 USD aralığındadır. Kredi kartı, eCheck, PayPal®, kayıt kuponu, kağıt çek ya da para havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Sınav ücretini görmek için bulunduğunuz konuma bakın. Bazı ülkelerde uygulanan, KDV gibi vergiler, ücrete eklenir.

ÜlkeSınav Ücreti (USD)

Sınav Tarihi Değişikliği, İptali ve Ücret İadeleri

Sınav randevunuzda değişiklik yapmanız mı gerekiyor? Bunu sınavınızdan en az 4 gün öncesine kadar ETS hesabınızdan ya da telefonla yapabilirsiniz. Kısmi bir ücret iadesi almak için, kaydınızı son tarihten önce (sınav tarihinizden 4 gün önce) iptal etmeniz gerekmektedir. Sınav tarihi değişikliği, iptal ve ücret iade kuralları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tekrar sınava girme

Sınava tekrar girmeniz konusunda bir sayı sınırlaması yoktur. TOEFL Essentials sınavları arasında 3 günlük bir bekleme süresi zorunludur.