angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Sınava Girme

Artık hayallerinize ulaşmaya hazır olduğunuza göre TOEFL® Essentials sınavına nasıl kayıt olacağınıza ve kayıt öncesi bilmeniz gerekenlere göz atalım.

Kayıt Olmadan Önce

  1. Sınava evde, kendi bilgisayarınızda gireceksiniz. Ekipman ve Ortam Gerekliliklerine uyduğunuzu kontrol edin.
  2. Kimlik belgeleriniziyanınızda hazır bulundurun.
  3. TOEFL® sınavı için ETS hesabınız yoksa bir hesap oluşturun (İngilizce içerik).
  4. Tüm sınav bilgileri, talimatları, kuralları ve prosedürleri için TOEFL® Essentials Information Bulletin’e(İngilizce içerik) göz atın.

Kayıt

TOEFL Essentials sınavına ETS hesabınızdan kayıt yaptırabilirsiniz. Haftada 1 gün, günün 24 saat saatinde sınav randevusu alınabilir (ileride daha fazla gün eklenecek). Kayıt olduğunuz tarihten 24 saat sonrasından başlayarak sınav randevusu bulabilirsiniz!

Şimdi Kaydol (İngilizce içerik)

Ücretler

TOEFL Essentials sınav ücreti bulunduğunuz yere göre 100 ila 120* ABD doları aralığındadır. Kredi kartı, eCheck, PayPal®, kupon, kağıt çek veya para havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Sınav ücretini görmek için bulunduğunuz konuma bakın.

ÜlkeSınav Ücreti (USD)

Sınav Tarihi Değişikliği, İptali ve Ücret İadeleri

Sınav randevunuzda değişiklik yapmanız mı gerekiyor? Bunu sınavınızdan en az 4 gün öncesine kadar ETS hesabınızdan ya da telefonla yapabilirsiniz. Kısmi bir ücret iadesi almak için, kaydınızı son tarihten önce (sınav tarihinizden 4 gün önce) iptal etmeniz gerekmektedir. Sınav tarihi değişikliği, iptal ve ücret iade kuralları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tekrar sınava girme

Sınava tekrar girmeniz konusunda bir sayı sınırlaması yoktur. TOEFL Essentials sınavları arasında 3 günlük bir bekleme süresi zorunludur.

* Pek çok yargı alanında, sınav ve sınavla ilişkili ücretlere satış, tüketim, katma değer veya benzer vergiler dâhildir. Müşterinin herhangi bir yerel vergiyi ödemekle mükellef olduğu yargı alanlarında, ETS’ye yapılan ödeme kapsamında bu tür vergiler dâhil değildir. Böyle bir durumda, bu vergilerin yerel vergi dairesine ödenmesinden müşteri tek başına sorumludur. ETS’nin bu ve benzeri vergileri müşteri adına toplama ve yatırma sorumluluğu veya yükümlülüğü bulunmamaktadır. Avustralya, Kolombiya, Nijerya, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletlerinde sınav ve sınavla ilişkili ücretlere satış, tüketim, katma değer veya benzer vergiler dâhil değildir ve bu vergiler siparişe eklenir.