angle-upangle-rightangle-downangle-leftcloseusermenu openmenu closedsearchglobebarsphonestore

Sınav Gününde Olabilecekler

TOEFL® Essentials sınavına girdiğinizde neyle karşılaşacağınızı bilmek, sınav günü en iyi performansınızı göstermek için hazır olmanızı sağlayacaktır. İhtiyacınız olacak materyaller ve sınava gireceğiniz odayı nasıl hazırlamanız gerektiği de dahil olmak üzere evde sınava katılma kuralları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bilgileri inceleyin.

Daha Yakından Bakın

Sınav alanınızı nasıl hazırlayacağınızı, sınava giriş sürecini ve evde sınavınız süresince nelerle karşılaşacağınızı öğrenmek için ProctorU® ile Evde Sınav videomuzu izleyin.

Sınav Günü Kontrol Listesi

Sınava hazır mısınız?

  • Son kez ProctorU Equipment Check (İngilizce içerik) kontrolünü çalıştırın ve randevu saatinizden önce tüm sorunları giderin.
  • Tüm uygulamaları ve tarayıcıları kapatın ve başka hiçbir İnternet cihazının çalışmadığından emin olun.
  • Gerekli tüm materyalleri hazır bulundurun: Pasaport ya da kabul edilen kimlik belgesi, izin verilen not alma materyalleri ve sınava giriş için cep telefonu ya da el aynası.
  • Sınav ortamınızın tüm gerekliliklere uyduğuna dikkat edin.
  • Kulaklar ve yüz görünür olacak şekilde uygun giysiler giyin. Sınava giriş yaparken veya evde yapılacak sınavın herhangi bir kısmında yüz maskeleri takılamaz.

Sınava Giriş Yapmak

Randevu saatinizde randevu onay e-postanızdaki ya da ETS hesabınızdaki “sınavınızı başlatın” linkine tıklayın. Planlanmış saatten itibaren giriş yapmak için 12 dakikanız bulunmaktadır. Sınava giriş sürecini tamamlamak yaklaşık 20 dakika sürecektir. Bu zaman içerisinde giriş yapmazsanız, sınavınız iptal edilir ve sınav ücretiniz iade edilmez. “Oturumu Başlat”a tıkladıktan sonra gözetmen ile birçok adımı tamamlayacaksınız.

Sınav Esnasında Yardım Almak

Sınav esnasında teknik bir sorunla karşılaşırsanız nasıl yardım alabileceğiniz ile ilgili videomuzu izleyin.

Sınav katılımcıları için not: ETS, yetkisiz kullanımlara karşı cihazların tekrar kullanımını ve sınav merkezlerini izler. Paylaşılan sınav cihazlarının ve ortak sınav yerlerinin sık ve uygun olmayan şekilde kullanımı, puan gönderiminin gecikmesine ve/veya puan iptaline yol açabilir. Bu aynı zamanda gelecekteki ETS sınavlarına katılım hakkınızı etkileyebilir.